7 Ağustos 2012 Salı

Ben 18 yaşıma kadar "tek kardeş"tim!

Sonra Serra doğdu.
Bundan tamı tamına 22 yıl önce.

O doğduğunda ben arkadaşlarımla Fransa'yı arşınlıyordum ayıptır söylemesi. O yüzden doğumuna yetişemedim.
Ama sonrasında telafi ettim sanırsam. Umarım yani. Ona sormak lazım. Bir de babamla Nero'ya.

Deniz doğduğunda, doktoru daha önce hiç bebek bakıp bakmadığımı sormuştu bana. Benden 18 yaş küçük kardeşim olduğunu öğrenince, "hah iyi o zaman, bu ikinci çocuk gibi sizin için" demişti. Aynen öyle oldu-oluyor. Bir de tarih tekerrürden ibaret; Deniz'le Serra'nın arası da 18-19 yaş!:) O cephede de hem bir teyze aşkı, hem bir arkadaşlık durumu var.

18 yaşında abla olunca bir nev'i anne oluyorsunuz. Hele aile de buna imkan tanıyorsa, tadından yenmiyor. Hem sorumluluk alıyorsunuz, hem birlikte büyüyorsunuz. Abla-kardeş kavgası yapıyorsunuz (evet, hala! Ben 40, o 22'yken bile hala!). Onu sürekli mıncırmak istiyorsunuz. Hala yanaklarını sıka sıka, ısıra ısıra severim kendisini. Hala çığlık çığlığa bağırır. Benim için o hala 5 yaşında. 

Kızkardeş sahibi olmak büyük sorumluluk. Hele ki benimki gibi herşeyini anlatan, paylaşan, soran bir kardeşiniz varsa. Ama bir gün geliyor, o da sizi anlıyor. O da sizin dert ortağınız oluyor. Haha, hatta şu anda benim ayrıldığım şirkette, ayrıldığım departmanda, eskiden benim ekibim olan ekiple staj yapıyor! İşte o zaman, her anınıza şükrediyorsunuz. "Bahtı açık olsun" diyorsunuz...bahtı açık olsun diye elinizden geleni yapıyorsunuz...

İyi ki doğmuşsun Pıfı!:)))

1anda



7 yorum:

 1. Duygularınızı ne güzel anlatmışsınız , okurken içim ısındı :)

  YanıtlayınSil
 2. Nice senelere.
  Benimki de benden 7 yai küçük.

  Şarjı az anne Çiğdem

  YanıtlayınSil
 3. Nice yıllara beraber sağlıkla, mutlulukla inşallah. Ne güzel. benim de annemle 19 yaş var aramda:) Abla kardeş gibiyiz:)

  YanıtlayınSil
 4. Hizli firsat!

  Biz uluslararasi islem iyi güvenilir, güvenilir. Bu firsati kaçirmayin lütfen, buraya gelecek 2014 yili dogru yatirim baslatmak için bir firsattir. % 100 emin ol daha fazla bilgi için e-posta MMV (vandamariana111@gmail.com) Sen garanti.

  Eger tarim için bir kredi ihtiyacim var mi? Is için kredi? yapimi için kredi? Yatirim kredisi? Ögrenci kredi? Borç konsolidasyonu kredi? Bu bir firsattir, kullanimi ve yeni bir hayata baslamak. Daha fazla bilgi (mrsvandamariana@yahoo.co.uk) için e-posta MMV.

  Allah lonca tüm ...

  M.M.V LTD.

  YanıtlayınSil
 5. Merhaba

  hakiki bir kredi ihtiyacın var?

  Faturaları ödemek için ve yeni projelerinizi 3% en ucuz bir faiz oranıyla finansman başlatmak için hızlı ve uygun kredi için geçerli. Bugün aracılığıyla bize ulaşın: elijahloanfirm@outlook.com

  Teşekkür ederiz

  Bay elijah roland

  YanıtlayınSil
 6. 10 Eylül 'de kredimi alıma inanamıyorum. Adım Bayan Precious refiloe. Ben ABD Las Vegas 'ta yaşamak ve ben konuşmak gibi bugün mutlu bir kadın, ben kendi kendi söyledim herhangi bir kredi şirketi veya borç veren benim kırdı hayat değiştirebilir ve benim ailem, ben onlara kredi arıyor herhangi bir kişi başvuracaktır. Bana ve ailem bana mutluluk verdi, ben 10 Eylül 2018 $28.000 ABD Doları kredi ihtiyacı vardı ve ben stres olmadan 2 saat içinde benim kredi var onlar gerçekten Tanrı insanlar korkan, saygın bir kredi şirketi ile çalışıyor. Eğer bir kredi ihtiyacı vardır ve 100% kredi geri ödemek için emin bugün onları lütfen ve Bayan kıymetli refiloe onlara size e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz size atıfta onlara söyleyin lütfen;sanjamesloanfirml07@outlook.com yada susanjamesloanfirml07@gmail.com veya Whats-app onun Numarası:+1(587)206-1157 veya Web Sitesi üzerinden:https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer

  YanıtlayınSil
 7. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlayınSil